Останні новини

СЬОГОДНІ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ РАКУ Рекомендовані

Ситуацію з онкозахворюваністю в Корабельному районі Херсона прокоментувала заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення клінічної лікарні ім. А. та О. Тропіних Світлана Пшенична.

 

Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення онкологічних захворювань. За даними ВООЗ, у нашій країні понад 1 мільйон хворих, і щодня 450 людей дізнаються, що у них виявлена ​​злоякісна пухлина.

 

У Херсоні, як повідомила заступник головного лікаря із медичного обслуговування населення клінічної лікарні ім. О. та О. Тропіних Світлана Пшенична, у 2021 році вперше дізналися про онкологічний діагноз 1389 осіб (1350 випадків у 2020 році).

 

У Корабельному районі міста за минулий рік зареєстровано 501 новий випадок раку (451 у 2020 році). Всього на обліку перебуває 4719 осіб з онкологічною патологією.

 

Серед форм раку, які можна виявити візуально, найбільше поширення мають рак шкіри (71 новий випадок за рік) та рак молочної залози (65 випадків). Серед не візуальних форм лідирує рак легенів – 52 вперше виявлених випадки за рік, при цьому частка занедбаності серед них складає 51%. На жаль, головною особливістю раку легенів є досить часте його безсимптомне протікання, особливо на ранніх стадіях.

 

Щодо динаміки показників раку шийки матки, за словами Пшеничної, відзначається певна стабілізація ситуації. Головним чином це зумовлено більш якісною діагностикою, що дозволяє своєчасно виявляти передракові захворювання, зокрема дисплазію шийки матки, лікування якої запобігає розвитку раку. Так, за минулий рік в районі було діагностовано 11 випадків раку шийки матки (3 запущених), у 2020 році зареєстровано 11 випадків (5 запущених).

 

! Саме на ранній діагностиці фахівець зосереджує основну увагу, оскільки вона дозволяє виявити захворювання на початковій стадії, що сприяє більш ефективному лікуванню. Відомо, що прогноз лікування онкології визначається стадією, на якій було виявлено захворювання. Успіх лікування раку на І-ІІ стадіях складає понад 90%.

 

У клінічній лікарні Тропіних застосовується рання діагностика за сучасними стандартами, включаючи використання мініінвазивних технологій. Пройти такі дослідження, як мамографія, різні види рентгенографії, УЗД-дослідження, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, лабораторні дослідження та інші – можна у спеціалізованих кабінетах. Для цього потрібно мати направлення лікаря первинної ланки.

 

Нагадаємо, що серед загальних рекомендацій щодо попередження раку фахівці виділяють:

- своєчасне проходження профілактичних оглядів у свого сімейного лікаря чи терапевта;

- регулярні самоперевірки;

- відмова від куріння та алкоголю;

- підтримка здорової ваги;

- збереження щоденної фізичної активності;

- здорове харчування із включенням достатньої кількості овочів, фруктів, цільного зерна;

- відмова від засмаги;

- мінімізація стресів.

 

Важливо пам’ятати, що не кожна зміна в тканинах організму є раком. Однак деякі зміни тканин можуть перерости в рак, якщо їх не лікувати. Успішність лікування раку значною мірою залежить від раннього виявлення хвороби, а також своєчасного лікування та профілактики інших захворювань.

 

Бережіть себе.

Про лікарню

Стаціонарна служба