Довідка про лікарню

Комунальне некомерційне підприємство "Херсонська міська клінічна Лікарня ім. А. і О. Тропіних" – багатопрофільний лікувально-профілактичний заклад вищої категорії, який є комунальною власністю Херсонської міської ради і знаходиться за юридичною адресою: 73000, м. Херсон, вул. Комарова, 2.

 

До складу лікарні входять:

- Амбулаторія сімейного лікаря;

- 3 поліклініки для обслуговування дорослого населення (загальна потужність – 1223 відв. у зміну);

- 3 поліклініки для обслуговування дитячого населення (загальна потужність – 305 відв. у зміну);

- Жіноча консультація (потужність – 105 відвідування у зміну);

- Міський цілодобовий травматологічний пункт;

- Офтальмологічні центри: Міський центр мікрохірургії ока та Центр надання невідкладної офтальмологічної допомоги (на базі офтальмологічного відділення), Міський центр охорони зору дітей та підлітків (на базі дитячого відділення);

- Стаціонарні відділення на 240 ліжок.

Також у складі лікарні функціонують допоміжні служби: патологоанатомічне відділення з цитологічною та гістологічною лабораторією, фізіотерапевтичне відділення, рентгенологічне відділення, відділення функціональної та ультразвукової діагностики, лабораторія, організаційно - методичний відділ.

Загальна кількість працюючих складає 824 особи, в тому числі: лікарів – 167,  середніх медичних працівників – 318, молодших медичних працівників - 151, інший персонал – 188.

За амбулаторно-поліклінічною допомогою  в поліклініки лікарні щоденно звертається 3,9 тис. пацієнтів та обслуговується вдома біля 563 хворих всіх вікових груп.

Працює 47 дільниць сімейного лікаря. 

Загальна кількість хворих, які знаходяться на диспансерному обліку складає 107611, в тому числі з цукровим діабетом – 3430 (з них отримують інсулін – 776 чол.).

У поліклініках лікарні щороку проводиться  4667 операцій.

Розгорнуто 126 ліжок денних стаціонарів, на яких щороку отримують медичну допомогу біля 7608 пацієнтів.

Щорічно біля 13492 тис. пацієнтів звертається до міського цілодобового травматологічного пункту.

Стаціонарна служба представлена 13 спеціалізованими відділеннями, 6 з яких хірургічного профілю. Кількість хворих які лікуються у стаціонарних відділеннях, досягає біля 14 тис. щорічно. Хірургічною службою стаціонару за рік здійснюється до 5678 операцій. У лікарні функціонує хірургічне відділення з центром діабетичної стопи.  З 1998 році в лікарні щорічно проводиться біля 796 ендоскопічних операцій. В акушерському відділенні щороку народжується біля 1250 малюків, працює «сімейний пологовий зал». На базі лікарні функціонує міське офтальмологічне відділення, в якому щороку лікується біля 1500 пацієнтів та оперуються біля 850 хворих (тільки з приводу катаракти та глаукоми оперуються біля 450 пацієнтів). Придбаний сучасний апарат фірми «Geuder» (Німеччина) за допомогою якого проводиться операції на очному яблуці ультразвуковим безшовним методом. 

У 2008 році заклад акредитовано оціночною комісією Міжнародного дитячого фонду «Unicef» на відповідність статусу «Лікарня доброзичлива до дитини».

10 листопада 2017 року лікарня отримала міжнародний сертифікат з системи управління якістю (ДСТУ ISO 9001).

29 грудня   2017 року акредитаційна комісія Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації провела оцінку відповідності лікарні стандартам державної акредитації та, за результатами цієї роботи, підтвердила вищу категорію.

У традиціях лікарні постійне підвищення професійної майстерності, освоєння і впровадження в практику сучасних лікувально-діагностичних та комп’ютерних технологій, досягнень медичної науки. Девіз лікарні - «Здоров’я – найвища цінність» - свідчення високої відповідальності закладу перед суспільством.

 

 

Про лікарню

Стаціонарна служба