Емблема лікарні

Затверджено

Наказом КЗ "Херсонська міська
клінічна лікарня імені Афанасія і Ольги Тропіних"

від 10.08.2010 №288-д 

 

 

 

ОПИС  ЕМБЛЕМИ

КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня
ім. А. і О. Тропіних»

На передньому плані емблеми, на фоні жовто – блакитному кольору, розташовано дерево каштану з блакитною кроною, білими квітками на неї та коренями. Дерево каштану є одною із складових частин емблеми тому, що  саме ці дерева були посаджені братами Тропіними під час заснування лікарні. Зелена крона та білі квіти символізують розвиток лікарні, її прагнення до нових досягнень при наданні медичної допомоги населенню. Коріння каштану символізують людську пам’ять, вдячність потомків за меценатство братів Тропіних, підкреслюють зв’язок між поколіннями та те, що сучасний розвиток лікарні неможливий без збереження старих добрих традицій, які були закладені попередніми працівниками лікарні.

Під коріннями, обрамляючи жовтий фон, розташована біла стрічка з написом, виконаним  латинськими літерами чорного кольору: «VALETUDA EST BONUM OPTIMUM», що в перекладі з латинської мови означає:  «Здоров’я – найвище благо»   та є  девізом лікарні.

Зазначені зображення розташовані на фоні картуша синьо – золотистого кольору, на якому розміщений  золотистий тризуб у вигляді кріпосної вежі. Картуш та тризуб  символізують міцність та славу міста Херсону, підкреслюють його обласний статус. На тризубі  знаходиться символічне зображення чаші та змії – символу медицини.

Картуш розташований на білому фоні, який символізує чистоту помислів медичних працівників та їх професійний одяг – білі халати.

Зовні емблема обрамлена смугою блакитного кольору, яка має овальну форму, містить напис темно-синього кольору «КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня імені Афанасія и Ольги Тропіних» та напис у нижній частині овалу,  виконану арабськими цифрами  рожевого кольору «1914», яка є датою заснування лікарні.

З зовнішнього краю овалу емблема обрамлена двома колами темно-синього кольору.

 

Про лікарню

Стаціонарна служба