Відділення медичної реабілітації

На сьогоднішній день у відділенні збережений весь потенціал фізіотерапевтичних методів – пацієнтам доступно електролікування, магнітотерапія, масаж, індивідуальні та групові заняття лікувальною фізкультурою. Використовуються як класичні, так і сучасні фізіотерапевтичні апарати. Працює висококваліфікований медичний персонал.
Оскільки відділення знаходиться в структурі багатопрофільної клінічної лікарні, здійснюються консультації та направлення як сімейних лікарів, так і вузьких фахівців  неврологів, травматологів, хірургів, фізіотерапевта і т.д. Також на базі лікарні можна провести необхідні діагностичні дослідження для визначення правильної тактики та індивідуального плану реабілітаційного лікування.

 

За останні місяці покращилася матеріально-технічна база відділення реабілітації, проводиться оснащення сучасним обладнанням, більш комфортними стали умови перебування пацієнтів та співробітників. Освоюються і впроваджуються в практику нові методики лікування та реабілітації.

Показання для звернення (направлення) до відділення реабілітації:

неврологічні захворювання, захворювання опорно-рухового апарату, нейро-судинні, кардіологічні патології, гінекологічні, урологічні, офтальмологічні та ЛОР-захворювання, реабілітація після травм, реабілітація після оперативних втручань та ін.

Апарат імпульсної низькочастотної магнітотерапії «АЛИМП-1» застосовується для лікування захворювань суглобів та хребта, серцево-судинної системи, неврологічних захворювань. Має протизапальну, знеболювальну, протинабрякову дію, зменшує явища вегетососудістих розладів, впливає на імунологічну реактивність організму. Низькочастотне магнітне поле сприяє посиленню гальмівних процесів в центральній нервовій системі (покращує загальний стан, сон, зменшує дратівливість), покращує кровопостачання тканин, прискорює репаративну регенерацію та загоєння ран.

Апарат для УВЧ-терапії «Ундатерм» з магнітною складовою  застосовується при різних захворюваннях у пацієнтів терапевтичного, неврологічного, хірургічного, акушерсько-гінекологічного профілів, а також в педіатрії. Має протизапальну та протинабрякову дію. Перевагою індуктивного методу є спрямована передача енергії безпосередньо на ділянку  впливу, на яку спрямований індуктор.

Апарат ультразвукової терапії (фонофорез, електрофорез) використовується для лікування деформуючого артрозу; виразкової хвороби шлунку; деформуючого спондильозу;

рубцевої тканини, келоїдних рубців, невритів, невралгій; розтягнень зв'язок, вивихів; нейродерміту; виразки шлунка і 12-палої кишки, хронічного гастриту; хронічного бронхіту.

При проведенні процедур ультразвукові коливання мають розсмоктуючу та знеболюючу дію; знімають спазм (судин, бронхів); прискорюють репаративні процеси; попереджають грубе рубцювання; збільшують еластичність фіброзної сполучної тканини; нормалізують електрозбудженість нервово-м'язового апарату та функціональний стан симпатоадреналової системи.

Апарат магнітотерапії Полюс 1 пересувний – використовується здебільшого для стаціонарних хворих, після оперативних втручань та пацієнтів офтальмологічного профілю. Дає суттєвий лікувальний ефект при захворюваннях сечовивідної та статевої систем.

Франклінізація. Один з найстаріших методів електролікування, що зберіг своє значення до теперішнього часу. Серед показань до застосування: розлади центральної нервової системи; бронхіальна астма; гіпертонічна хвороба; гіполаксія (нестачі молока у годуючих мам), трофічні виразки; нейродерміти; рани, що погано загоюються, опіки і т.д. В результаті процедур у хворих відзначається поліпшення кровообігу мозку, зниження тонусу вегетативної нервової системи, седативна дія на центральну нервову систему, зникнення розладів сну. Нормалізуються показники гемодинаміки, відбувається зниження підвищеного артеріального тиску, поліпшуються функції дихання, підвищується працездатність.

Дарсонвалізація використовується для лікування і профілактики широкого спектру захворювань: неврози, захворювання периферичної нервової системи з больовим синдромом, периферичних судин, рани, що тривало не гояться, а також в косметології.

Відділення працює щодня з 8.00 до 16.00, в суботу  з 8.30 до 12.30, неділя – вихідний.

Контактні телефони: +38 (050) 221-80-25.

  

Про лікарню

Стаціонарна служба